?>

Maszyna do druku cyfrowego etykiet, na folii i na kartonie

Druk cyfrowy etykiet jest wymuszany przez spadające nakłady i dywersyfikację wzorów etykiet. Każdy chce mieć etykiety w małych nakładach i to natychmiast. Jest to wyzwanie dla drukarni, ale też i najbardziej dochodowa część biznesu. Marże na małych nakładach etykiet mogą być imponujące i nierzadko stają się podstawą utrzymania drukarni. Maszyny do druku cyfrowego rozwijają się w różnych technologiach druku. Najstarsza, to technologia tonerowa, później wprowadzono inkjet i memjet. Memjet, to jest odmiana injetu, na tusze wodne, bez zastosowania farb UV do druku. Druk cyfrowy wodny ma swoich zwolenników, bo jest bardzo ekologiczny i nie wymaga lamp UV do suszenia farby. Druk tonerowy jest jedną z najstarszych technologii druku cyfrowego i wydaje się, iż jego rozwój w dziedzinie etykiet cyfrowych się zakończył. Maszyny cyfrowe tonerowe, można po paru latach, kupić za 5%- 10% ceny nominalnej. Ale mimo tego, takie drukarki cyfrowe dalej znajduje nabywców, bo jest to najbardziej podobny do druku flekso - druk cyfrowy. Problem stanowi tylko szybkie zużycie się tej maszyny tonerowej (ok.5 lat), i horrendalnie drogie jej reanimacja do dalszego użycia. O czy nabywcy przekonują się niebawem, po zakupie. Dlatego dziś preferujemy inne technologie druku cyfrowego niż toner. Szczególnie, że injet UV Led daje niezwykle szerokie pole zadruku na wszystkich podłożach łącznie z termoczułymi, łatwo rozciągliwymi cienkimi foliami czy tekstyliami z Nylonu i Tyveksu. DLM mocno związał się z japońską korporacją SHIKI, bo maszyny Shiki to absolutny top maszyn cyfrowych do druku inkjet UV Led.

Inkjet i memjet, to stosunkowo nowe technologie i obecnie rozwijają się najszybciej, szczególnie druk cyfrowy etykiet UV. Nie ma też problemu ze starzeniem się maszyny, bo to, co się zużywa, czyli głowica, jest stosunkowo tania i łatwo wymienialna. Druk cyfrowy UV, a w szczególności druk cyfrowy UV LED, daje najlepsze efekty wydruku cyfrowego etykiet i co ważne najtańsze koszty drukowania. Drukarka cyfrowa SHIKI PJ Series z głowicami Kyocera, nie tylko oferuje bardzo dobre jakościowo wydruki na każdym znanym podłożu ale w dodatku z bardzo niskim zużyciem tuszu. Cena wydruku była głównym ograniczeniem drukarek cyfrowych, przy druku na maszynie cyfrowej SHIKI już nie jest. Drukarki cyfrowe są coraz częściej kupowane, bo nie tylko są bardziej ekonomiczne przy małych i średnich nakładach etykiet, lecz również dlatego, że są prostsze w obsłudze i zmianie pracy. DML stawia na sprzedaż maszyn do druku cyfrowego i hybrydowego, bo maszyny cyfrowe bardzo szybko wyprą inne technologie w małych i średnich nakładach etykiet. Druk inkjetowy etykiet staje się coraz bardziej popularny szczególnie w wersji Inkjet UV LED, bo taką drukarką cyfrową można drukować nie tylko etykiety lecz również na wszystkich podłożach bardzo czułych na temperaturę np. termotranswerowych, termokurczliwych, ultra- cienkich i rozciągliwych, czy na tekstyliach typu Nylon i Tyvek.

Shiki 250A

Shiki - Shiki 250A

Głowica DrukującaSercem maszyny Shiki PJ Series jest najszybsza na świecie głowica typu Inkjet DoD (Drop-on-Demand, „kropla na żądanie”), zaprojektowana przez japońskiego producenta, Kyocera. Kyocera to światowy lider w przemyśle tworzyw ceramicznych. Kyocera wykorzystała swoją opatentowaną technologię ceramiki piezoelektrycznej do stworzenia kompaktowego aktuatora, który stanowi niezwykle istotny element technologii wykorzystywanych przez nas głowic. Każda z głowic jest wyposażona w 2656 dysz, ułożonych w rzędach o długości 108 mm

Multi

New Solutions - Multi

Maszyna cyfrowa do druku na kartonie

Superior build, robust and reliable. Unique and user-friendly interface. Safety sensors on access doors ensure NS Multi complies with strict health and safety guidelines, protecting your employees and company. Generous access doors makes changing inks and maintenance an easy process. NS Software allows user access to:
  • Ink level control
  • Automatic consumables alert
Included high-powered PC allows users to instal

Pro Evo

New Solutions - Pro Evo

Atom

New Solutions - Atom