?>

Shiki - Shiki 250A

AUTO

Głowica DrukującaSercem maszyny Shiki PJ Series jest najszybsza na świecie głowica typu Inkjet DoD (Drop-on-Demand, „kropla na żądanie”), zaprojektowana przez japońskiego producenta, Kyocera. Kyocera to światowy lider w przemyśle tworzyw ceramicznych. Kyocera wykorzystała swoją opatentowaną technologię ceramiki piezoelektrycznej do stworzenia kompaktowego aktuatora, który stanowi niezwykle istotny element technologii wykorzystywanych przez nas głowic. Każda z głowic jest wyposażona w 2656 dysz, ułożonych w rzędach o długości 108 mm, co umożliwia drukowanie w rozdzielczościach 600 x 600 dpi oraz 600 x 1200 dpi .

Krople o różnej wielkości

Wielkość drukowanej kropli może zostać dobrana do podłoża i konkretnej pracy. Minimalna wielkość kropli to zaledwie 3 pl , a maksymalna to 13 pl. Tak szeroki zakres rozmiaru kropli pozwala na uzyskanie zarówno ostrych krawędzi obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości, jak i spójnych i głębokich przestrzeni jednokolorowych. Należy pamiętać, że aplikowane krople będą wygłądały inaczej na różnych typach podłoża, dlatego zawsze należy przetestować surowiec celem dobrania odpowiedniego profilu.

Dobór szerokości do potrzeb

Przemyślana, modułowa koncepcja silnika drukującego, pozwala na łączenie głowic w rzędy, uzyskując w ten sposób większą maksymalną szerokość zadruku. Maszyny PJ Series produkowane są w 3 wariantach szerokości wstęgi: 120, 250 oraz 350 mm.

Wstępne oraz finalne utrwalanie tuszu UV-LED

Wykorzystanie technologii UV-LED zamiast konwencjonalnych, rtęciowych lamp UV niesie za sobą szereg korzyści, m.in. wysoka energooszczędność, niższe koszty eksploatacyjne, bezpieczeństwo dla środowiska, a także generowanie dużo niższych temperatur. Przewagi te zostały omówione w tabeli obok.

Maszyny Shiki już w swojej standardowej wersji są wyposażone w niezwykle istotną technologię "Pinning UV-LED”, czyli wstępne podsuszanie kropli. Oznacza to, że dla każdego koloru osobno, montowane są dodatkowe lampy UV-LED o mniejszej mocy, które częściowo utrwalają kroplę od razu po jej aplikacji, co zapobiega jej rozlaniu. W rezultacie posiadamy pełną kontrolę nad rozmiarem kropli, zapobiegamy jej rozlaniu i otrzymujemy żywsze, powtarzalne kolory. Dzięki rozbiciu procesu utrwalania tuszu na 2 etapy udało zredukować się moc i temperaturę na finalnej sekcji utrwalającej, co umożliwia pracę z bardzo szeroką gamą surowców.

Specyfikacja maszyny

  Konwencjonalne UV LED-UV
Zużycie energii wysokie niskie
Przyjazność środowisku generowanie ozonu brak gazów odpadowych
Generowan ie ciepła wysokie Niskie
Żywotność lamp ok. 1000 godzin średnio 10-krotnie dłuższa żywotnosć
Długość nagrzewnia kilka minut gotowe zaraz po uruchomieniu
Gabaryty duże kompaktowe
Spektrum emituje fale o różnych długościach stała długość fali